Metin2Epic Reborn
Pentru a avea acces la chatbox+toate categoriile va rog sa va INREGISTRATI
Metin2Epic Reborn
Pentru a avea acces la chatbox+toate categoriile va rog sa va INREGISTRATI
Metin2Epic Reborn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


forumul serverului metin2epic. Un server pvp dar la care trebuie sa-ti castigi respectul si armele
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Tutorial sura am(Arme mahice)

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Leon
Admin
Admin
Leon


Posts : 119
Points : 178
Reputation : 1
Join date : 2011-04-19
Age : 27
Location : CARACAL

Tutorial sura am(Arme mahice) Empty
PostSubject: Tutorial sura am(Arme mahice)   Tutorial sura am(Arme mahice) EmptyFri Apr 22, 2011 7:09 am

Sura weaponary este un caracter foarte bun in pvm insa din pacate nu este prea puternici in pvp.Cu toate acestea daca doriti un caracter de nivel foarte mare va sugerez sa incepeti cu acest caracter care reprezinta o combinare intre warior body si mental avand enchant blade care mareste atacul(ca si aosul doar ca mai slab) si enchant armour care mareste defence(ca si strong body doar ca mai slab).

Abilitati:

1.Enchant armour
2.Enchant blade
3.Finger strike
4.Dragon swirl
5.Fear
6.Dispel

Status:

La status este sugerat sa incepeti cu 20 de puncte la vit desii acestea nu va vor pune prea mult hp insa veti castiga defence.Urmatoarele 60 de puncte trebuie puse pe INT aceasta categorie de la status fiind foarte importanta pentru sura marindu-le acestora damageul pe skill(abilitate).In continuare mai adaugati 40 de puncte la vit dupa care faceti full la INT si apoi la VIT.In continuare veti pune punctele la DEX si in final la STR.

Bonusuri:

In cazul in care doriti sa faceti un sura weaponary doar pentru a face lvl mare si sa fiti unul dintre cei mai buni PVM-eri va sugerez sa sa puneti bonusuri de hp +2000 pe itemele posibile si de asemenea sa folositi Strong aganist monstrii unde cresti(Ex:Cresti la bo foloseste strong aganist orcs,Cresti in v1 sau v2 foloseste strong aganist animals).Daca va doriti sa fiti bun si in PVP ar fi bine sa folositi pe langa clasicul bonus de hp care este foarte folositor si HP regeneration,Absorb si SP regeneration/Absorb dar de asemenea si bonusurile de critical,de blockari si half humans sunt foarte eficente.

Pietre:

Ca si la majoritatea caracterlor va sugerez sa va puneti pe arma Stone aganist warior(Pentru ca acestia sunt cei mai multi de pe joc),stone of deathblow iar daca doriti un jucator full PVM a treia piatra trebuie sa fie stone of monster sau daca doriti un caracter mai bun in PVP puneti stone of cooldown.Armura trebuie sa aibe stone of defence,stone of haste si stone of evasion.
Back to top Go down
[GA]AngelOfDeath
Admin
Admin
[GA]AngelOfDeath


Posts : 43
Points : 53
Reputation : 1
Join date : 2011-02-28

Tutorial sura am(Arme mahice) Empty
PostSubject: Re: Tutorial sura am(Arme mahice)   Tutorial sura am(Arme mahice) EmptyFri Apr 22, 2011 8:58 am

bun tutorialul bv pt munka depusa Smile
Back to top Go down
Leon
Admin
Admin
Leon


Posts : 119
Points : 178
Reputation : 1
Join date : 2011-04-19
Age : 27
Location : CARACAL

Tutorial sura am(Arme mahice) Empty
PostSubject: Re: Tutorial sura am(Arme mahice)   Tutorial sura am(Arme mahice) EmptyFri Apr 22, 2011 10:27 am

merci;)
Back to top Go down
Sponsored content





Tutorial sura am(Arme mahice) Empty
PostSubject: Re: Tutorial sura am(Arme mahice)   Tutorial sura am(Arme mahice) Empty

Back to top Go down
 
Tutorial sura am(Arme mahice)
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Metin2Epic Reborn :: Metin2Epic :: Tutorile despre joc-
Jump to:  
Tutorial sura am(Arme mahice) Image
tarot-cards-online.com
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com